Mam marzenie…

Kaboompics.com, Karolina Grabowska

Mam takie marzenie, żeby zjeść angielskie śniadanie z francuską bagietką, irlandzkim masłem i włoską kawą. Gdzieś na tarasie prowadzonego od pokoleń przez tę samą rodzinę, małego hoteliku na wschodnim wybrzeżu Adriatyku i popijając sok z hiszpańskich pomarańczy, z typową polską manierą obserwować ludzi siedzących przy innych stolikach.

Później chciałabym pójść na spacer po skąpanych w słońcu brukowanych, wąskich uliczkach turystycznej wioski. Odziana w białą, lnianą koszulę i szorty, bez dokumentów, bez maseczek, bez rękawiczek. Chciałabym mijać uśmiechniętych, leciwych ludzi siedzących przed sklepem na nadszarpniętych zębem czasu, białych, plastikowych krzesłach ogrodowych, ustawionych od siebie w odległości mniejszej niż metr. Chciałabym, spod słonecznych okularów, przyglądać się temu jak sączą zimną, orzeźwiającą oranżadę i szepczą sobie do ucha o tym, kto z kim, kiedy i dlaczego.

Chciałabym żeby nas na tym spacerze zmęczył wysiłek i palące słońce. Żebyśmy w drodze powrotnej zahaczyli o jakiś bar, zamówili tam dwie butelki belgijskiego piwa, które okazałoby że się cieplejsze niż się spodziewaliśmy, ale nie przeszkadzałoby nam to aż tak bardzo. A później poszlibyśmy na obiad do jakiejś mało eleganckiej knajpy. Pan Fleurette jak zwykle kręciłby nosem, ale wbrew jego oczekiwaniom dostalibyśmy tam, za śmiesznie małe pieniądze, najlepsze kałamarnice z grilla jakie w życiu jedliśmy. Upojeni nastrojem, palącym słońcem i różowym winem, resztę dnia spędzilibyśmy na plaży. Kamienistej i gorącej jak piekło, ale mimo to pełnej uśmiechniętych ludzi w różnym wieku. Czytających dorosłych i bawiących się dzieci.

Mam takie marzenie, że wszystko to będzie możliwe jeszcze w tym roku. I marzy mi się to nie tylko dla zaspokojenia mojej potrzeby obcowania z morzem, ale również dla właścicieli hoteli, sklepów, barów i restauracji.

Jeżeli spodobał Ci się ten post wciśnij przycisk polubienia i udostępnij go proszę na FB. Chciałabym by jak najwięcej fajnych babek miało do niego dostęp! Z góry dziękuję!


Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s